Dnes je 04.07.2020

Tečie voda, tečie Sliačom

Už dlhú dobu vyviera na Sliači voda. Pri Avione. Zdá sa, že po reportáži v RTVs sa ľady pohli.

Problémy s vytekajúcou vodou na Sliači boli dlhodobo neriešené. Tým dlhodobo myslím  niekoľko rokov. Pamätám si čistenie kanalizácie niekedy v roku 2010. Od vtedy nič. Voda však menila miesto vytekania a to spôsobovalo, že sa problém posúval z ulice na ulicu a vyzeralo to, že sa to rieši. Najskôr to tieklo na Novú ulicu, potom na Cikkerovu, pred škôlku. Potom bol chvíľu kľud a teraz to dlhú dobu vyteká pred Avionom. Následne, po pár metroch to vteká späť do kanalizácie a vyteká pri železničnej stanici. Občania sa zaujímali o tento problém, čakali riešenie, no jedinou reakciou od vedenia mesta bol oznam uverejnený na stránke mesta ešte v októbri 2017.

Žiadna iná reakcia, iniciatíva, či informácia zo strany mesta. Aj keď to vyteká na nie najfrekventovanejšom mieste, zdalo sa mi to pridlho. Voda vyteká na povrch a podmýva chodník, teda ničí majetok mesta. A mesto nič. Podarilo sa v stredu 28.2. bola v RTVS odvisielaná o tejto problematike reportáž (REPORTÁŽ SI POZRITE NA TOMTO ODKAZE).  A vyzerá, že sa ľady pohli. Už v sobotu v hlavných správach bola reakcia primátora, vodární a riaditeľa kúpeľov. Prisľúbili, že sa v priebehu týždňa stretnú a budú problém riešiť.

Poviete si "super", problém sa vyrieši. Ale prečo sa tomu vedenie mesta venuje až teraz? Naozaj treba všetko medializovať aby sa vyvolala záujem o veci verejné? 

-Ľubica Balgová-
03. 03. 2018


comments powered by Disqus

Kategórie