Už len týždeň a pol zostáva daňovníkom na to, aby si splnili svoju povinnosť a podali daňové priznanie k dani z príjmu za minulý rok. Do týchto dní si ju splnilo 394 217 daňovníkov, pričom viac ako polovica z nich podala daňové priznanie elektronicky. Zvyšok tvoria buď oznámenia o odklade alebo si klienti nechávajú splnenie svojej povinnosti, už tradične, na poslednú chvíľu.
Daňové priznanie k dani z príjmov musia daňovníci podať a daň aj zaplatiť do 31. marca tohto roka (vrátane). Finančná správa ročne príjme vyše 1,2 milióna daňových priznaní, zatiaľ si túto povinnosť k dnešnému dňu splnilo 394 217 daňovníkov, pričom 51% z nich, teda 235 715 daňových priznaní, podali klienti elektronicky.
Ak daňovník nestíha alebo nemôže podať daňové priznanie pre pandémiu koronavírusu, oznámi finančnej správe predĺženie lehoty. Tento rok tak môže urobiť zjednodušeným spôsobom a to tak, že zašle email, v ktorom uvedie všetky potrebné údaje. Takýto email finančná správa zaeviduje a klienti majú odklad vybavený. Samozrejme, naďalej platí, že oznámenie môže daňovník doručiť aj prostredníctvom pošty, kuriérom či doniesť na daňový úrad osobne. Daňový subjekt, ktorý má povinnosť komunikovať s finančnou správou elektronicky, podáva takéto oznámenie cez všeobecné podanie na portáli finančnej správy.
Čítajte aj:
zdroj finsprava
foto ilustračné
Spravodajstvo Región O počasí Komentár Vlastnými slovami Zaujímavosti IT novinky O autách Koronavírus na Slovensku

