Nový rok 2021, všetci od neho očakávame zmenu, tú lepšiu zmenu, ktorá nám na Slovensku treba už takmer rok. Pri vítaní nového roka sme si priali zdravie, šťastie a to, aby bolo lepšie, než bolo v minulo roku. To, do akej miery bude lepšie ako v minulom roku dokážeme ovplyvniť aj my sami, možno sa stačí začať správať o niečo lepšie.
Nie len lepšie, ale aj logickejšie. Verím, že príchod nového roka všetci strávili možno skromnejšie. Tieto sviatky a aj novoročné sviatky mali byť a musia byť predovšetkým o tom. Skromnosť a istá pokora, ktorá nám už nejaký čas chýba aj napriek zložitej situácii. Mnohí sa tvrdohlavo nechceli vzdať bežného života a mnohí pochopili, že teraz je situácia iná a treba sa začať správať inak.
Preto v roku 2021 bude zásadným cieľom zlepšenie celej situácie, aby sme sa začali vracať do normálu a nežili v strachu. Neraz som už spomínal, toto celé je na nás a naše správanie dokáže ovplyvniť mnohé. Neuvedomujeme si to akú moc máme a čo všetko dokážeme. Preto prianie, aby bolo v novom roku 2021 lepšie vieme pomerne zásadne ovplyvniť tým čo a ako budeme robiť.
Ovplyvníme to tým, že budeme dôverovať odborníkom a pôjdeme sa dať dobrovoľne zaočkovať proti koronavírusu. Všetko dokážeme ovplyvniť aj tým, že dovtedy sa budeme správať zodpovedne. Hoci sa nám to nezdá, dokážeme mnoho a nemusíme sa spoliehať na politikov čo všetko nám prikážu a zakážu. V záujme zlepšenia situácie by sme to dokázali aj sami.
Nelogické správanie z minulého roka musí prestať, ak je raz problém, tak je problém a nemôžeme veci siliť. Nájdu sa mnohí, či situáciu nechápu a potrebujú byť vždy a všade, robiť všetko a bez rozmyslu. Napriek tomu, väčšina ľudí by si mala povedať, že raz sme už túto situáciu zvládli a dnes, keď máme riešenie vo forme vakcíny to už musíme zvládnuť a vybudovať si tak kolektívnu imunitu.
Nech v novom roku 2021 nie je našim cieľom spochybňovať odborníkov, ani naschvál obchádzať pravidlá, ktoré tu budú musieť byť kvôli možno menej chápavým ľuďom. Nech je v novom roku 2021 cieľom pomáhať Slovensku zodpovednosťou väčšiny, ktorá má svoju silu. Nech máme rok 2021 lepší, ako bol ten predošlý a nech sa stále správame ako ľudia.
Netreba zabudnúť si v novom roku 2021 zapriať zdravie, bez ktorého to nepôjde. Okrem toho všetkým a Slovensku v novom roku predovšetkým trpezlivosť, pretože aj tú nám bude treba k zvládnutiu celej situácie a zároveň aj ľudskosť a množstvo empatie. Správne rozhodnutia a správne zmýšľanie nie len politikov, ale aj bežných ľudí. Nech to v novom roku 2021 spoločne dokážeme a bude na Slovensku lepšie.
Čítajte aj:
Vakcínu proti koronavírusu musíme vnímať ako pomoc, nie ako problém
foto ilustračné
Spravodajstvo Región O počasí Komentár Vlastnými slovami Zaujímavosti IT novinky O autách Koronavírus na Slovensku

