Dnes je 02.01.2021

O2, ľudia cez Vianoce viac volali, využívali sa aj dáta

O2 cez vianočné sviatky malo viac hovorov a využívali sa aj dáta.

Štedrý deň sa pre zákazníkov O2 niesol opäť aj v znamení vianočných vinšov rodine, priateľom a známym. Zákazníci O2 odoslali takmer 7,4 milióna SMS správ a až vyše 602 000 MMS správ. Okrem toho operátor poskytol viac ako 3,9 milióna hovorov. Trend nárastu objemu dátovej prevádzky sa prirodzene potvrdil aj počas tohtoročných sviatkov, a to vzrastom o takmer 40%.

„Naši zákazníci využívali naše služby na želanie pekných vianočných sviatkov rodine a blízkym v hojnom počte aj v tomto roku. Želania cez SMS správy sú veľmi mierne na ústupe, zároveň však zaznamenávame mierny nárast hovorov a významný nárast MMS správ a prevádzky dátovej siete, ktorá vzrástla o takmer 40% v mobilných sieťach celkovo. Zdá sa, že tento rok sme aj vplyvom pandémie túžili komunikovať nie iba textovo, ale aj cez fotografie, video a hlas. Našim zákazníkom prajeme ešte krásny sviatočný čas strávený v zdraví a pohode,“hovorí Tereza Molnár, šéfka komunikácie O2.

Z vianočných štatistík operátora je tiež zrejmé, že zákazníci na Štedrý deň telefonovali najviac medzi 10:00 a 11:00, kým SMS a MMS správy si posielali predovšetkým medzi 12:00 a 13:00. „Trend zo Štedrého dňa dominoval v prevádzke našich sietí aj počas ďalších sviatočných dní. Evidovali sme pokles objemu odosielaných SMS správ a značný nárast MMS správ a dátovej prevádzky, ktorá aj 25. a 26.12. narástla o približne 40% oproti predchádzajúcemu roku,“dodáva Molnár.

Čítajte aj:

Všetko dobré v novom roku, nerobme chyby minulosti

 

 

zdroj/foto O2

 

 

Spravodajstvo Región O počasí Komentár Vlastnými slovami Zaujímavosti IT novinky O autách Koronavírus na Slovensku

-news-
02. 01. 2021


comments powered by Disqus