Dnes je 24.03.2021

Slovensko nemá riadenie v zásadných rezortoch

Na Slovensku v zložitej situácii chýba už dlhodobo riadenie zásadných rezortov, niekoľko ministrov podalo demisiu, pre neschopnosť, alebo len tak, aby podal demisiu premiér, ktorý ju nepodal.

Slovensko dnes, v zložitej situácii nemá riadenie v zásadných rezortoch. Ministerstvo zdravotníctva, ministerstvo práce a od včera už aj iné ministerstvá. Sú aj ministerstvá kde síce nebola podaná demisia, ale nemajú riadenie a fungujú len istou zotrvačnosťou. Ministerstvo zdravotníctva, ktoré má prijímať zásadné opatrenia v tejto situácii je už dlhodobo neriadené a k tomu ešte stále nie je isté kto bude novým ministrom zdravotníctva.

K tomu všetkému demisiu podal aj minister práce, čo je ďalší rezort, ktorý dnes potrebuje krízové riadenie, aby dokázal riešiť vzniknuté situácie, či vyplácať pomoc ľuďom. Prečo minister práce podal demisiu, to vie asi už iba on, oficiálne hovorí o tom, že ide o akýsi prejav pre ostatných koaličných partnerov, ktorí neodišli a robili si svoj politický biznis s odstupovaním premiéra aj naďalej.

Ani ostatné ministerstvá, ktoré ministrov oficiálne majú sa správajú tak, akoby nemali a niektorí z ministrov sú neviditeľní nie len svojou prácou, ale aj mediálnym vystupovaním. Zásadné rezorty, ktoré v ostatných krajinách naplno zaberajú sú na Slovensku veľmi neefektívne. Samozrejme je to o ľuďoch a presne o tom, že tak ako sa hocikto dostal do parlamentu, tak sa hocikto dostal na ministerstvá.

Bez predpokladov riadenia, bez predpokladov na krízové riadenie čohokoľvek, nie celej krajiny, ktorá je dnes v zlej situácii. Aj to je prejav nečinnosti, či zlej činnosti vedenia jednotlivých rezortov na Slovensku. Sebareflexia neprichádza a neprichádzala, minister zdravotníctva po svojom zlom výkone odišiel až na nátlak koaličných partnerov a svoju neschopnosť prezentoval ako obetovanie sa. Nezmysel.

Minister práce nebol taký problém ako ostatní, ktorí vo svojich funkciách chcú zotrvať a ani len nerozmýšľajú o demisii. Ak by ju podali, tak už sa na takéto miesto nedostanú. Rezorty by mali dnes pracovať inak, prípadne by niektoré mali začať pracovať na opatreniach, ktoré dokážu vykonávať a dokážu ich vykonateľnosť preniesť. Dnes na to nie je čas a okrem koalície nefunguje ani parlament. Takto sa dá Slovensko zlikvidovať v priebehu roka.

Na Slovensku nám riadenie v zásadných rezortoch nefunguje už dlhodobo a nová koalícia túto krízu v riadení ešte viac zvýraznila. Neschopnosť ľudí sa prejavuje a to predovšetkým v zložitých situáciách. Riadenie rezortov a s tým spojená neschopnosť sa prejavuje napríklad aj v ochrane hraníc Slovenska, kde je preukázateľné, že zo zahraničia sme si priniesli nezanedbateľné množstvo prípadov. Hranice sa stále výrazne neriešia.

Iné krajiny zaberali podstatne lepšie a inak, ale uvoľnenie opatrení sa ukázalo ako zlý nápad a verím, že tí, čo riadia a neriadia rezorty na Slovensku nebudú mať tento hlúpy nápad. Okrem opatrení je nutná aj pomoc ľuďom, ktorú mnohí vo vedení rezortov nedokázali vytvoriť. Na Slovensku sa začalo meniť niekoľko ministrov, koaličná kríza sa povýšila nad pandemickú krízu. Slovensko dnes potrebuje zásadné riešenia k zlepšeniu.

Čítajte aj:

Situácia na Slovensku je stále relatívna a krehká

 

 

foto ilustračné

 

 

Spravodajstvo Región O počasí Komentár Vlastnými slovami Zaujímavosti IT novinky O autách Koronavírus na Slovensku

-Miroslav Vavra-
24. 03. 2021


comments powered by Disqus