Dnes je 22.11.2020

Protestovalo sa proti rúškam? Na Slovensku sme zas obišli úroveň

Protest, ktorý sme na Slovensku mali bol veľmi zvláštny, protestovalo sa proti rúškam, premiérovi, alebo systému? Zas sme obišli úroveň.

Na Slovensku sme mali protest, ktorý bol symbolicky v deň, kedy sme si pripomínali Deň boja za slobodu a demokraciu. To, čo sa predviedlo v uliciach nemalo s týmto dňom nič spoločné. Niektorí protestujúci zrejme ani nevedeli o čo im išlo a proti komu, alebo čomu protestujú. Nešlo tak o protesty proti koalícii, premiérovi, ale protestovalo sa proti zásadným opatreniam a to je napríklad nosenie rúška.

Mnohí rúška ani nemali, čím porušili nariadenia, ktoré ma Slovensku máme v súvislosti s koronavírusom. Odhliadnuc od toho ako celú situáciu premiér a jeho koalícia zvláda, aké chyby robí a čo nerobí, tieto protesty boli teraz nevhodné. Predovšetkým z pohľadu ochrany zdravia, pretože mnohí protestujúci sa nedokázali správať normálne a ani sa len nepriblížili myšlienkam Nežnej revolúcie. Niektorí sa nepriblížili žiadnym myšlienkam.

Vyrušuje ma, ak sa bude na Slovensku protestovať proti noseniu rúšok. Jednoduchá a základná ochrana, ktorá je overená ešte z prvej vlny je základným pravidlom, ktoré musíme dodržiavať. Nestojí nás to nič, len niekoľko vzdorovitých pováh potrebuje všetko negovať. Aj toto racionálne riešenie. Neraz sa k tomu pridajú aj akože politici, ktorí potrebujú robiť krik a rozruch.

Problém je aj to, že mnohí opoziční politici zneužili tento sviatok a aj napriek núdzovému stavu a epidemiologickej situácii poslali ľudí sa „poprechádzať“ von. Na týchto protestoch sa spojili aj nespojiteľní, ktorí by kedysi proti sebe výrazne bojovali a protirečili si. Všetko malo vyzerať presne tak, že protestuje sa za plnohodnotnú myšlienku. Títo politici sa takto degradovali. Okrem toho aj fotenie sa Smerákov bez rúšok je prejav nezodpovednosti.

Tú povestnú úroveň sme rovno obišli. Určite ide o nezodpovedné správanie nie len ľudí, ale aj „akože“ politikov. Zároveň nie je dobré ani to, ak zisťujeme koľko ľudí sa nechá ovplyvniť rôznymi názormi a dokážu sa doslova ovplyvniť až do takého stavu, že najväčším problémom je rúško.

Najväčším problémom sú ľudia, ktorí nedokážu rozmýšľať, nedokážu dodržiavať opatrenia a aj vďaka nim sme na Slovensku v tejto situácii. Áno aj politici majú na tom svoj diel, keď absolútne nič nerobili, no tento protest ničomu a doslova nikomu nepomohol. Ani tým, čo nahovárali ľudí, aby sa išli poprechádzať. Nepomohlo to ani Slovensku a ani epidemiologickej situácii na Slovensku.

Je zlé ak Slováci ukazujú takéto veľmi jednoduché  myslenie ak protestujeme proti tomu, čo nás má chrániť. Je zlé, ak šírime dezinformácie a bludy, ktorým uveria rôzni ľudia. Je zlé ak aj politici pre politický boj dokážu využiť týchto ľudí. Určite je nutné, aby sa medzi ľuďmi šírilo viac overených a správnych informácií a aby sa ľudia nenechali takto ovplyvniť. Byť proti noseniu rúšok? Slovensko má myslím lepší potenciál.

Čítajte aj:

Odborníci asi nie sú, možno nextime, za všetko dobré môžu antigénové testy, skvelý nápad premiéra a mať iný názor je problém

 

 

foto ilustračné

 

 

Spravodajstvo Región O počasí Komentár Vlastnými slovami Zaujímavosti IT novinky O autách Koronavírus na Slovensku

-Miroslav Vavra-
22. 11. 2020


comments powered by Disqus