Telekom nezverejňuje dáta o vianočných hovoroch zákazníkov na Slovensku. Telekom sa minulý rok rozhodol, že nebude zverejňovať štatistiky ako hovory, SMS, dáta zo Štedrého dňa. Kolegom sa rozhodli dať po mimoriadne náročnom roku voľno, aby nemuseli 25.12 odskakovať do práce a rátať jednotky.
Navyše, minulý rok bol odlišný od minulých, porovnávať Vianoce s „bežným dňom“ je takmer nereálne a príbeh už poznáte sami. Hovory sú takmer rovnaké (+/- 2%), SMS už nie sú také populárne, dáta idú medziročne lepšie. Ale určite ani dáta nevystrelia tak vysoko ako vo vlnách pandémie, keď sú všetci doma zavretí na home office či dištančnom štúdiu. Telekom verí, že si ľudia doprajú aj oddych od displejov.
Telekom dosiahol pomerne zaujímavé úspechy a to aj napriek situácii na Slovensku. Aktuálne Slovak Telekom pokrýva už 750 tisíc domácností Slovenska a za tento rok má Slovak Telekom opäť ambíciu pokryť viac ako 100 tisíc domácností.
Slovak Telekom má od decembra pre svojich zákazníkov novinku, keď odštartoval prvú rozsiahlu prevádzku mobilnej 5G siete. Zákazníci budú môcť využiť prvé možnosti novej generácie sietí na rozličných zariadeniach. V prvej fáze budú pokryté mnohé územia Bratislavy: Petržalka, Ružinov, Nové Mesto, Trnávka, Vajnory, Vrakuňa, Podunajské Biskupice, Devínska Nová Ves (vrátane areálu Volkswagen). V budúcnosti sa plánuje rozširovanie siete do ďalších lokalít. Rozsah 5G siete v tejto fáze je podobný ako pri štarte 4G. Telekom štartuje komerčnú prevádzku vo väčšom rozsahu (nie iba pilotnú) ako prvý operátor, podobne ako v minulosti uvádzal technologické premiéry.
Čítajte aj:
Prísnejšie opatrenia máme, teraz sa musíme zamerať na ich dodržiavanie
zdroj/foto Telekom
Spravodajstvo Región O počasí Komentár Vlastnými slovami Zaujímavosti IT novinky O autách Koronavírus na Slovensku

